Pravilna prehrana za hujšanje

pravilna prehrana za hujšanje

Obstaja veliko različnih diet, vendar pa ne deluje, kot bi radi. Pogosto ljudje se soočajo s težavami: bodisi prehrani je tako slaba, da si ne želim, da bi sedel dolgo časa ali prizadevanja daje tako minimalen učinek, ki kot rezultat sem izgubil željo, da še naprej jedo za dolgo časa. In tam je napaka. Kaj naj naredim?

Ali je možno, da izgubijo težo s pravilno prehrano

Če jeste pravilno in sledite zdravemu načinu življenja, ki vam ne bo treba razmišljati o njej slika, kot jedo sama pomaga pri zmanjševanju prekomerne telesne teže in vzdrževanje zdravja.

V tem prispevku obravnavamo pravilno prehrano, tabele izdelki, ki prispevajo k izgubi teže, in dobili različne meni, da bo pomagal ohranjati ravnotežje med bogatimi in nizko-kaloričnih izdelkov.

Da izgubijo težo na pravilno prehrano, ni potrebno storiti nasilja na sebi in da odvzelo sami dolgoročne najljubše jedi. Lahko uporabite znane izdelke v pravilno kombinacijo in pozabite na lakoto.

Da je taka prehrana led pričakovani rezultat, morate upoštevati nekaj pravil:

  • izračun kalorij, porabljenih živil;
  • če želite preveriti sestavo hrane;
  • pripravo hrane pravilno;
  • da spoštujejo dan.
kaj je zdrava prehrana

Da je na pravilno prehrano lahko včasih privoščijo celo prepovedana hrana v majhen znesek. Ta pristop pomaga zmanjšati cravings za torto, čipi in drugi podobni izdelki, ker ni kategoričnega prepovedi. Le vedeti morate, da junk hrana mora biti bistveno manj kot v pomoč.

Vendar takšna hrana ne prispeva k izgubi teže preveč drastično zmanjšanje vnosa kalorij je samo 500 kalorij na dan. To pomeni, da zmanjševanju telesne teže je samo 1,5 kg ali 2 kg na mesec.

Ampak, če za to dieto, če želite dodati več šport, rezultat je bistveno povečala. V tem primeru lahko celo izgubijo težo, za 7-8 kg na mesec.

Lahko izgubijo težo na otroške hrane

Težo je mogoče pripisati otroške hrane. Kuhano zelenjavo, meso ali sadje pire zelo dobro zmanjšanje teže, kakor hitro absorbira v telo.

Prednosti prehrane na otrokove prehrane lahko pripiše ne le hitro hujšanje, ampak tudi enostavnost uporabe živil. Ni nujno, da priprava takšne hrane, lahko samo odpreti kozarec in uživajo okus v vsakem trenutku dneva. Dobro, če imate dovolj časa za kuhanje, morate samo, da zavre, nato mash v pire vaš najljubši hrani.

Vendar pa ta dieta ima svoje slabosti. Ena, ki je majhno količino vlaknin. Zato z dieto za več kot teden dni, morate vključiti v vaše obroke zelena zelenjava. Druga pomanjkljivost je minimalen izbor jedi. Tako ta dieta, lahko kmalu postane dolgočasno.

izgubiti težo na otroške hrane

Kako jesti, da izgubijo težo (osnove prehrane)

Bolje je, da raje kuhana živila z nizko vsebnostjo maščob. Surove zelenjave in sadja, ki jih lahko pojemo v neomejenih količinah, ker imajo premalo kalorij.

Na primer, kumare ali paradižnik lahko jeste tudi v večernih urah, da izpolnjujejo svoje lakote. Vendar ocvrte, mastne in škrobnata živila, ki so bolje izključiti iz prehrane, kot so izdelki zelo težko za organizma in prispevajo k njenemu obremenitve, oblikovanje škodljivi holesterol.

Za lažje razumevanje, koliko boste morali jesti živila za hujšanje, morate prešteti vse kalorije, porabljene za dan in se od tega zneska 30%. Dobljeni znesek je znesek kalorij, ki ne bo povzročilo očitno nelagodje in bo pripomoglo k zmanjšanju teže za 1-2 kg na mesec.

Dieta za hujšanje

Proces izguba teže je v veliki meri odvisna ne le na izbor izdelkov, ampak tudi od prehrane. Poleg tega, da tradicionalni Zajtrk, kosilo in večerja, prigrizki so dovoljene, vendar jih je treba minimalno kalorij. Zato je najbolje, primerna za, da surovo sadje in zelenjava.

Prehrana je najbolje narediti v tem trenutku:

  1. Zajtrk – 7-9 sem. V tem času je bolje, da jedo, nesladkana žita, surovo zelenjavo, umešana jajca. Lahko pijete čaj, jogurt ali sok.
  2. Kosilo – 11-12 dni. Za to prigrizek je kot nalašč prvi tečaj ali sadje, jogurt.
  3. Kosilo 13-15 dni. Za celoten večerja bo ustrezala beljakovinami in ogljikovih hidratov, kot so v tem času dobro prebavi. Boste lahko jesti kruha, različnih žit, zelenjavnih jedi in testenine iz celih zrn.
  4. Popoldanski čaj je 16-17 dni. Po okusnega kosila, ponavadi v tem času ni zaželeno, vendar če želite, lahko jesti jagodami ali sadja in pijače, sok, jogurt, ali pa samo vodo.
  5. Večerja in 18-20 v večernih urah. Bolje, da bi jedli beljakovin živila, zelenjava in ribe, piščanec, zelenjava ali sadje solata, jogurt, puding. Vendar krompir, žita in sladkarije v tem času ne more uporabljati.
osnove pravilnega prehranjevanja

Seznam živil, za dobro prehrano in hujšanje doma

Da bi bilo lažje za navigacijo, ki se lahko uporablja s pravilno prehrano in kaj ni, obstajajo tabele uporabnih izdelkov. Navedejo število kalorij in razmerje hranil. V spodnji tabeli pomoč pri navigaciji pri izbiri kateregakoli izdelka za glavni obrok ali prigrizek.

Kaj živila morate jesti, da izgubijo težo

Izdelki, kuhaniKoličina v g ali mlMaščobeOgljikovi hidratiBeljakovineKcal
Skuta1001,853,3418,02101
Jogurt 0,1%500,05Od 8.521,2438
Hercules301,8518,553,68105
Mleko 1,5 mas.%1001,54,72Od 2.9244
Piščanec1702,1239,24188
Ajda501,7135,74Od 6.63172
Paprika1000,31Od 6.040,9826
Lok1000,0810,120,9142
Stročji fižol1000,227,57Od 1.8233
Sončnično olje3013,61120
Rumenjak jajce1 RAČUNALNIKU.Od 4.520,62Od 2.7155
Jajčni protein3 Kos.0,180,7110,7851
Paradižnik1 RAČUNALNIKU.0,244,83Od 1.0922
Kumare2 Kos0,34Od 10.881,9645
Oljčno olje3013,52119
Banana1 RAČUNALNIKU.0,3826,941,28105
Polak3002,4151,55244
Slika501,1138,363,92172
Grah500,196,852,6238
Losos15022,6431,18338
Testenine, polnozrnati500,6635,245,52169
Pečenje sira2008,8520,4824,01260

Skoraj vse sadje in zelenjava so minimalno količino kalorij, tako da lahko varno uživajo v vsakem trenutku. Tudi ti lahko zamenjate vsako izdelkov, ali za uporabo kot prigrizke.

Kaj hrana za odpravo da izgubijo težo

Z vsako dieto pomembno je, da se izključijo škodljivih živil,s preveč maščob, sladkorja in enostavnih ogljikovih hidratov. Teh nevarnih ogljikovih hidratov, ki se hitro razčlenijo v telesu, s čimer se poveča krvni sladkor.

Ampak to sladkorja tudi hitro zmanjšuje, tako po času spet lačen, ki povzroča grize. V uravnoteženo prehrano sladkorja naj bo približno na isti ravni.

Nekaj najbolj škodljiva živila, da bi se izognili, ko izgubi teže:

  • čipi;
  • maščobne pecivo in kremnimi;
  • živali za spremstvo;
  • klobase;
  • slani oreški;
  • alkohol;
  • čokolada;
  • pizza;
  • belega kruha;
  • sladke žit;
  • testenine, narejene z bele moke in sira.

Dnevnik hrane za hujšanje: kako ohraniti

Da poznate svoje slabosti, lahko začnete dnevnik hrane, ki pomaga spremljati sprejem jedel za dan hrane in prilagodite pravi način za hujšanje.

Obstajajo različne vrste hrane, dnevniki, vendar so vsi zavre navzdol za eno stvar – za zagotavljanje lažjega nadzora:

  1. Voditi dnevnik v zvezek ali v elektronski obliki.
  2. Snemanje je treba narediti vsak dan, najbolje takoj po obroku.
  3. Bodite prepričani, da kažejo moke krat.
  4. Za udobje, si lahko tabeli, kjer bo posnel količino hrane, kalorij, beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov (kot je prikazano v tabeli).
  5. Količino hrane je bolje, da določite v gramov in mililitrih.
  6. Štetje kalorij in količino maščob bo pomagal, da programske opreme.
  7. Dnevnik mora vedno nosite s seboj.

Prehrana program za izgubo telesne teže

Obstaja veliko prehrano programov za hujšanje. Vse je odvisno od življenjskega sloga, šport, individualne želje in sposobnost, da v skladu z pravilih programa. Na podlagi skoraj vsak program je v skladu z dieto, nadzor nad porabo hrane.

Hrana zagotovo morali spremeniti dnevno rutino. Za Zajtrk in kosilo lahko jeste precej visoko-kalorično hrano z ogljikovi hidrati, in za večerjo je bolje, da porabijo malo kalorij beljakovin v hrani.

Prav tako je treba upoštevati, dnevne telesne dejavnosti. Če ste načrt za nizko telesno dejavnost in število kalorij, je treba zmanjšati. Medtem ko povečuje obremenitev poveča vnos kalorij.

Prosimo, upoštevajte! Vsak program prehrane za hujšanje deluje bistveno bolje, če vam šport. Po vadbi, jesti bolje, da se ne manj kot 30-40 min. Izdelki naj vsebujejo vlaknin in beljakovin.

Meni pravilna prehrana za hujšanje za mesec

Za take hrane v mesecu, morate jesti dovolj hrane, z vsebnostjo beljakovin. Za izračun je preprosto, beljakovin potrebujete toliko gramov, koliko kilogramov tehta ženska. Potem je ta številka, se pomnoži s faktorjem 3.3. Za uporabo, ki izhajajo znesek mora biti 2-3 krat na dan.

meni prehrana

Zagotovo potrebovali, da bi jedli več sadja in zelenjave, pijte sokove in čaje. Sladkor je sušeno sadje, kruh in otrobi. Tekočina za pitje približno 2 litra na dan.

Tri obroke na dan za hujšanje

Dnevna količina hrane naj bo razdeljen na 3-krat. Meni spodaj se lahko porabijo za Zajtrk, kosilo in večerja. Glede na teden ali mesec meni, izberite 2-3 jedi, ki so nadomesti dnevno v skladu s svojimi kalorij vsebine.

Zdrav Zajtrk (zdrava prehrana za hujšanje)

  • 50 g kaša (ovseni, ajda, riž, ječmen, pšenica),
  • 50 g kuhanih rib,
  • 50 g kuhane piščančje meso,
  • 150 g zelenjave solata,
  • sadna solata,
  • 30 g drobljena,otrobi,
  • 100 g skuta 0% maščobe.

Od pijač, ki jih lahko izbirate 150 ml soka, čaja, kave, mleka ali sadni kompot.

Zdravo kosilo (zdrava prehrana za hujšanje)

  • 150 g kuhano ali dušeno meso (tudi svinjina) ali 150 g morskih sadežev.
  • 200 gramov solate z žlico rastlinskega olja ali 150 g dušeno zelenjavo.

Zdravo večerjo prehrana za hujšanje

Bodite prepričani, da jedo 30 gramov granulirane otrobi in 200 g zelenjave ali sadja. Lahko pijete nizko maščobe jogurt, jogurt ali čaj. Boste lahko jesti kuhano zelenjavo, file perutnine ali pusto meso, kuhano ali pečeno. Vendar ne več kot 50 g.

Če hrana je jedel na Zajtrk ali kosilo, ni dovolj, lahko za kosilo ali malico jesti sadje in suho sadje ter piti sok, čaj ali jogurt.

Snacking na desni živil za hujšanje

Pogosto, mnogi ne morejo izgubiti težo, kljub temu, da mislijo, da ne jem veliko. Toda pogosto se ti ljudje ne upoštevajo prigrizki. Kot pravilo velja, da diete ne zanikati ugriz, vendar morate razumeti, da je hrana v tem času mora biti kar se da malo kalorij – sadje, zelenjava, jogurt 0%, sok, suho sadje.

Vendar ne smemo jesti čokolade, čips ali burgerje. To ni zdravo in ne bo koristi.

10.08.2018